COMUNICAT DE PRESA

Tipărește pagina - COMUNICAT DE PRESA Trimite unui prieten - COMUNICAT DE PRESA

COMUNICAT DE PRESA

privind lansarea proiectului „ Audit energetic la Colegiul Tehnic Ioan Ciordas pentru realizarea viitoare a eficientei energetice"

Titlu proiect: Energy Audit for Ioan Ciordas Technical College for the Future Achievement of Energy Efficiency (Audit energetic la Colegiul Tehnic „Ioan Ciordas" pentru realizarea viitoare a eficientei energetice"

Beneficiar: Primaria Municipiului Beius

Valoare grant: 10.000 Euro ( 47.515 RON - calculat la cursul inforeuro a lunii octombrie 2019)

Contributie proprie: 1.765 Euro (8.386,40 RON - calculat la cursul inforeuro a lunii octombrie 2019)

Perioada de implementare: 14.10.2019 - 15.12.2019

Primaria Municipiului Beius a depus in 25.04.2019 in cadrul liniei de finantare deschise pe granturile mecanismelor financiare Norvegiene si ale Spatiului Economic European 2014-2021, o aplicatie pe platforma electronica a Innovation Norway in cadrul „Small Grants Scheme 2 (SGS-2)" pentru proiectul Energy Audit for Ioan Ciordas Technical College for the Future Achievement of Energy Efficiency.

Acest proiect a fost aprobat de catre finantator in  14.10.2019 prin contractul 2019/106771 si are o valoare total eligibila de 11.765 Euro (55.901,4 RON - calculat la cursul inforeuro a lunii in care s-a primit contractul de finantare).