Convocator alegere delegatului sătesc al satului Delani

Tipărește pagina - Convocator alegere delegatului sătesc al satului Delani Trimite unui prieten - Convocator alegere delegatului sătesc al satului Delani

publicat de ​Kovács Zoltán in Marti , 27 Octombrie 2020, 15:45

CONVOCATOR

În conformitate cu prevederile art. 142 din O.U.G. nr. 57/2019 - Codul Administrativ, se convoacă locuitorii satului Delani - localitate componentă a municipiului Beiuş la Adunarea Sătească a satului Delani care se va desfăşura în aer liber în faţa Căminului Cultural Delani în data de 01.11.2020, în intervalul orar 13,00 - 16,00, în vederea alegerii delegatului sătesc al satului Delani pentru a reprezenta locuitorii satului Delani în cadrul şedinţelor Consiliului Local al  municipiului Beiuş.

Sunt invitaţi să participe toţi locuitorii cu drept de vot şi domiciliul în satul Delani - localitate componentă a municipiului Beiuş.

Participanţii vor avea asupra loc buletinul de identitate sau cartea de identitate.

Ţinând cont de prevederile H.G. nr. 856/2020 privind prelungirea stării de alertă pe teritoriul României începând cu data de 15 octombrie 2020, precum şi stabilirea măsurilor care se aplică pe durata acesteia pentru prevenirea şi combaterea efectelor pandemiei de COVID - 19 şi datorită faptului că trebuie asigurate măsurile medicale în actualul context, vă aducem la cunoştinţă faptul şedinţele se vor desfăşura la un interval de 30 minute, la fiecare şedinţă putând participa un număr de maximum 50 de participanţi.

Alegerri parlamentare 2020