Dezbatere publica 03.02.2020 ora 18.00

Tipărește pagina - Dezbatere publica 03.02.2020 ora 18.00 Trimite unui prieten - Dezbatere publica 03.02.2020 ora 18.00

publicat de ​Kovács Zoltán in Marti , 14 Ianuarie 2020, 14:52

Aducem la cunoștință persoanelor interesate că în ședința ordinară a Consiliului Local al municipiului Beiuș din luna Februarie 2020 se vor dezbate următoarele proiecte de hotărâre care fac obiectul Legii 52/2003 privind transparența decizională  în administrația publică :

1. Proiect de hotărâre privind aprobarea completăriii şi modificării Regulamentului de Organizare şi Funcţionare al Pieţelor din municipiul Beiuş (Piaţa Agroalimentară, Piaţa Obor şi Piaţa cu articole second-hand).

2. Proiect de hotărâre privind aprobarea Regulamentului de instituire a taxelor speciale aplicate pentru folosinţa ocazională a spaţiilor din incinta Halei de carne din cadrul Pieţei Agroalimentare a municipiului Beiuş.

3. Proiect de hotărâre privind aprobarea taxelor speciale aplicate pentru folosinţa ocazională a spaţiilor din incinta Halei de carne din cadrul Pieţei Agroalimentare a municipiului Beiuş.

În perioada 15.01.2020- 29.01.2020 inclusiv, persoanele fizice și asociațiile legal constituite, interesate, vor depune în scris la sediul Primăriei municipiului Beiuș - Compartiment Registratura, propuneri, sugestii, opinii cu valoare de recomandare privind proiectul de hotărâre mai sus menționat .

În data de 03.02.2020 ora 18:00, Primăria municipiului Beiuș va organiza în Sala Mare a Primăriei municipiului Beiuș dezbatere publică pentru proiectele de hotărâri menţionate mei sus.