PUZ Lidl

ANUNT

PRIVIND INTENTIA DE ELABORARE PLAN URBANISTIC ZONAL ETAPA I- ETAPA PREGATITOARE

PRIMARIA MUNICIPIULUI BEIUS

ANUNTA INTENTIA  DE ELABORARE PLAN URBANISTIC ZONAL PENTRU CONSTRUIRE SUPERMARKET LIDL SI AMENAJARE LOCURI DE PARCARE IN INCINTA, AMPLASARE PANOURI PUBLICITARE PE TEREN PROPRIETATE SI FATADE, AMPLASARE TOTEM / UNIPOL, AMENAJARE ACCESE SI IMPREJMUIRE, RACORD RETELE EDILITARE, ORGANIZARE DE SANTIER

Beneficiar - SC LIDL ROMANIA SCS

Amplasament: Municipiul Beius, str. Horea, nr. cad.  101025, nr. cad. 101026 , nr. cad.102292

Responsabil cu informarea si consultarea publicului: Directia de Amenajare a  Teritoriului si Urbanism / Compartimentul Urbanism - tel 0259/321935  int. 111.

Publicul este invitat sa consulte documentatia si sa transmita comentarii, observatii si propuneri  in perioada  28.12.2021 - 12.01.2022 , la sediul Primariei municipiului Beius din str. P-ta Samuil Vulcan, nr. 16, intre orele 10-12 si pe site-ul primariei (primaria.beius@cjbihor.ro).

Raspunsul la observatiile si propunerile transmise vor fi puse la dispozitia publicului la sediul Primariei municipiului Beius si pe site-ul Primariei pana la data de 17.01.2022 .

Conform Legii 350/2001 orice cetatean sau agent economic care solicita prin certificatul de urbanism o modificare de la prevederile documentatiilor de urbanism aprobate pentru zona respectiva sau daca conditiile specifice ale amplasamentului ori natura obiectivelor de investitii o impun , autoritatea publica locala are dreptul ca prin certificatul de urbanism  sa conditioneze autorizarea investitiei  de aprobarea de catre autoritatea publica competenta  a unui plan urbanistic zonal , elaborat si finantat prin grija persoanelor fizice si/sau juridice interesate, numai in baza unui aviz prealabil de oportunitate intocmit de structura specializata condusa de arhitectul - sef, dupa caz conform competentei.

ARHIVA HCL 2021